הפקת וידאו למוצר באמזון – איך יוצרים סרטון מוצר שיביא לכם ים מכירות

המדריך האולטימטיבי לשיווק בוידאו באמזון

אסף יעל ועדי פורטוגז מארחים את דביר כהן מאמזון בקליק ועושים סדר בכל מה שקשור לוידאו באמזון.

הפקת פרסומות היו שייכות בעבר לחברות ענק מובילות בשוק ערוצי הטלוויזיה ביססו את הכנסותיהם
מפרסום לחברות אלו. עסקים קטנים פרסמו דרך עיתונים, רדיו, פליירים ומפה לאוזן.

העולם היום מדבר אחרת, הפרסומות הן של כולנו והוידאו זמין לכולם גם מהטלפון.

 

אז בואו נדבר על החשיבות של וידאו באמזון ואיך הפקת סרטון מוצר
יביא לכם ים מכירות

כשאמזון פתחו את האופציה להעלות וידאו באמזון לפני כ-3 שנים זה היה רק לסוחרי וונדור אקספרס.
מאז אמזון פתחו מספר אופציות נוספות לפרסום המוצרים בעזרת סרטונים שיעזרו לכם לשווק ולהזרים טראפיק איכותי לעמוד המוצר ולהגדיל את יחס ההמרה. כמובן שיש חשיבות רבה לאיכות הסרטון והתוכן השיווקי שלו,
שידבר את שפת המותג בגובה העיניים ,יביא לחשיפה מקסימלית ויעורר מעורבות מיידית עם הקהל שלכם.

נכון להיום, ישנה אופציה להעלות סרטון לדף המוצר בסקשן בליסט שנקרא Related Video Shorts
הממוקם מתחת לפרטי המוצר. הייתרון הברור במיקום הסרטון הוא היכולת שלו לעצור את הלקוחות הפוטנציאלים
רגע לפני שהם מגיעים לצפות במוצרים דומים ובמתחרים שלכם.
אמזון בעצם פתחו שטח פרסום נוסף ,אופציה לפנות אל הלקוחות רגע לפני שהם ממשיכים הלאה במסע הקניות שלהם. המיקום הזה הוא אולי נראה פחות ״אטרקטיבי״ מבחינת המיקום שלו בליסט , אך יש לו יתרונות אסטרטגיים מאוד גדולים. מבחינה שיווקית הוא פותח לכם ערוץ תקשורת נוסף במטרה לנסות לשכנע את הצרכן
למה המוצר שלכם זה בדיוק מה שהוא צריך.

אנחנו כמובן לא ממליצים למהר ולהעלות כל סרטון שהוא, אלא רק סרטונים בעלי מסר ברור ללקוחות שמועברים ומצולמים בצורה נעימה לצפייה והושקעה בהם מחשבה מעמיקה . סרטון שעשוי בצורה לא מדויקת או מצולם בצורה לא מקצועית עלול להזיק לתדמית העסקית יותר מאשר לתרום למכירות שלכם.
גם אם אתם מאוד רוצים להעלות סרטון כי האופציה הזו פתוחה עבורכם חשוב שתדעו שהשימוש בוידאו חייב להיות עם שיקול דעת בדיוק כמו שאתם משקיעים מחשבה בתמונות בליסט. סרטון תדמית שמושקעת בו מחשבה יצירתית ואסטרטגיה שיווקית מקיפה ומצולם בעזרת ציוד צילום ועריכה מקצועיים יעשה את ההבדל
בשיפור אחוזי ההמרה ובשורה התחתונה במכירות שלכם!

אם תמונה שווה אלף מילים וידאו שווה סיפור בהמשכים…

דרך סרטונים קל ונוח ללקוחות שלכם לקנות בקניון הגדול בעולם. הייתרונות לכך ברורים, אך על מנת להדגיש את חשיבותו של הוידאו ככלי שיווקי בפלטפורמות איקומרס ובאמזון בפרט
פנינו לדביר כהן ממקימי קהילת הסוחרים הגדולה בארץ – אמזון בקליק.
נבחר לאחד מ – 100 האנשים המשפיעים בדיגיטל הישראלי לשנת 2017, ע”י ארגון הדיגיטל הישראלי.
דביר מטפח דור חדש של סוחרים באמזון בשנים האחרונות, מלמד אותם את הדרך להובלה בשוק העולמי של המסחר הדיגיטלי. קבוצת הפייסבוק הפתוחה של אמזון בקליק מונה נכון להיום קרוב לK12  עוקבים
והסדנאות שהוא מעביר בתחום מוכיחות את היכולות שלו לחשוב מחוץ לקופסא.

את דביר הכרנו לראשונה כשהפקנו עבורו קמפיין סרטוני תדמית לקידום הסדנאות של אמזון בקליק. לטובת פוסט זה ביקשנו שיענה לנו על חמש שאלות שיסדרו לכם את הראש ויניעו גם אתכם להתחיל לשווק דרך וידאו!

מה דעתך על שימוש בוידאו ככלי שיווקי לפרסום המותג?

דביר:  “כאשר מתייחסים למותג, אם זה באמזון, שופיפיי או כל פלטפורמה אחרת, בעידן של היום, עידן של המהר, כאן ועכשיו, הפקת סרטון תדמית למוצר מהווה ערך נוסף לקידום ומיתוג עסקי.
השימוש בוידאו פותח לנו ערוצי שיווק נוספים, לדוגמא YouTube אשר אמורים להיכלל כחלק מקמפיין קידום טווח ארוך למוצר. וידאו למעשה פותח חוש נוסף (חוש השמיעה) שניתן להשתמש בו בנוסף לחוש הראייה. שילוב של השניים יכול להעביר תחושות, מסר ויצירה של קשר (אפילו רגשי) עם הצופה. כל זה בשילוב של הוידאו הנכון יכול לייצר עבור המוכר ערך מוסף שמתורגם לכסף בסופו של יום”

מהו הערך המוסף של וידאו לעומת תמונה בעמוד המוצר באמזון?

דביר:  “לשילוב של וידאו יש יתרונות ברורים. להלן כמה מהם:

 • יחס המרה – שימוש בוידאו מגדיל את יחס ההמרה מאשר שימוש בתמונות בלבד. מחקרים מראים שסרטון  שבנוי בצורה טובה ומסביר על איך להשתמש במוצר עוד לפני שהלקוח רכש, יכול להגדיל את יחס ההמרה בכ- 70 אחוז. מטורף !
 • אמינותCredibility \ שימוש בוידאו מגדיל את אמינות המוצר והמותג שלי בפני קהל היעד. אבל מעבר לאמינות, אחד הדברים שוידאו מייצר (שזו גם אחת המטרות) הוא קהל יעד ארוך טווח וקשר גומלין איתי ועם המותג.
 • יש לזה שםSEO – גוגל אוהב וידאו והסבירות להופיע בדפים הגבוהים עם אתר שיש בו וידאו בתוך האתר, הוא פי 53.
 • עכשווי – הדור הצעיר או דור Millennials) Y) משתמשים הרבה יותר בניידים שלהם ובטאבלטים. הם אוהבים לראות ולצפות ושילוב של וידאו הוא למעשה MUST במקרים אלו.
 • אינפורמטיבי – בעזרת וידאו ניתן לתאר הרבה דברים שאוסף של תמונות לא יכול. ניתן להסביר על חסרונות, יתרונות ולעשות השוואה בין מוצרים. אחד הלהיטים בתחום הוא ביצוע של סרטון Unboxing למוצר שמתחיל משלב פתיחת המוצר ועד שימוש בו. אין כמו לראות איך חותכים מלון וקלות השימוש במוצר.
 • שיתופים – מחקרים מראים כי במידה ויש לכם וידאו, סביר להניח כי ביצוע Share וחשיפה לרשתות האחרות יהיה גדול יותר.כך תיצרו טראפיק סביב המותג  ותזרימו תנועה חיצונית איכותית לאמזון דבר שאמזון מאוד אוהבים.
 • מסר אישי – בעזרת וידאו ניתן לייצר מסר אישי עם הצופה. ניתן להעביר רגש, תחושה, מתן של פתרון, ניתן לשלב מוסיקה ולהכניס לפעולה את חוש השמיעה”

באיזה שלב של תהליך בניית הפרייבט לייבל
היית ממליץ ליצור וידאו שיווקי למוצר ?

דביר: “מ– Day One  !  מותג לא נבנה בלילה לכן ככל שנקדים ונשתמש בכלי זה בצורה נכונה כך ייטב לנו ולמותג שלנו”

איפה לדעתך כדאי לשווק את הסרטונים בנוסף לשיווק בדף המוצר באמזון?

דביר:  “נכון לזמן כתיבת שורות אלו, אמזון עושים בדיקות על ליסט ה EBC שלהם לשילוב וידאו בדף המוצר. הכיוון הוא ברור זה רק עניין של זמן. הייתי ממליץ ליצור יותר מוידאו אחד. לעשות סינרגיה ביניהם, ליצור טיזרים, חלק לפרסם בערוצים מסויימים ואת השאר באחרים. לא לייצר חפיפה. לבדוק יחס המרה ואולי לשחק איתם. הייתי מפרסם היכן שרק אפשר”

מתוך כלל הסוחרים באמזון, למי היית ממליץ במיוחד להשקיע עוד היום בוידאו שיווקי שיהיה ויראלי בקריסמס הקרוב? 

דביר:  “לכולם !!! חד משמעי.

ה Q4 -הוא ה Money Time של כל הסוחרים באשר הם. רוב הסוחרים לא משקיע בוידאו ולכן האפשרות לבצע וידאו ולשלב אותו בקמפיינים מחוץ לאמזון ובתוך אמזון הוא נדבך חשוב ליצירה של ״ויראליות”

בתור יוצרי וידאו שיווקי למוצרים ומותגים אנחנו מעוניינים לתת לכם עוד אינפורמציה בנושא הוידאו ככלי שיווקי באמזון:

 

אז מי יכול להעלות היום וידאו לאמזון ?

  1. כולם – בתחילת הפוסט הסברנו על האופצייה שנפתחה לאחרונה באזור ה – Related Video Shorts  חשוב להדגיש, שאומנם אופציה זו פתוחה לכולם אך לא בהכרח עובדת לכולם בצורה חיובית. מכמה סיבות: ראשית, שמענו ממוכרים שהעלו סרטונים ולא יכולים לערוך את הכותרת לאחר שהסרטון עלה לאויר. שנית, גם אם הצלחתם להעלות לשם וידאו לעיתים אמזון “ישחילו” בצמוד לוידאו שלכם וידאו של מתחרה שלכם וזה ממש מאבד את המטרה של הוידאו . ועוד סיפורים ומעשיות ששמענו מלקוחות שלנו שניסו להעלות לבד וידאו ל –  Related Video Shorts.  אנו נותנים שירות בוטיק ללקוחות שלנו בלבד ומעלים את הסרטונים שיצרנו עבורם לאמזון בצורה ישירה ובטוחה דרך האפלוודר של פורטו סטודיו.
  2. בעלי בראנד רג’סטרי 2.0 שעברו תהליך טריידמארק ובעלי ליסט EBC רשאים להעלות וידאו במקום תמונה מס׳ 7 (אפשר גם לתמונות 8 ו- 9 אך בפועל זה יופיע רק לאחר שהלקוח הקליק על הוידאו יפתחו לו עוד 2 נוספים . הסרטונים יעלו באופן אוטומטי גם לאזור הוידאו שורטס אם אתה בעל מותג רשום כחלק מהפיצ׳ר.
   אמזון בעצם נותנים את הפריווילגיה הזו לסלרים ובכך מדרבנים את המותגים הקטנים והבינוניים להרים את הרף בשיווק ואפשרויות הפרסום ולשחק במגרש של המותגים הגדולים.יתרון נוסף ומשמעותי של פיצ׳ר הEBC הוא היכולת לנתח את הביצועים של הוידאו שאתם בוחרים לפרסם. וזה מה שעושה אותו לנחשק כל כך בעבור בעלי מותגים באמזון.

  3. בעלי סטורפרונט – מותגי הסטורפרונט יכולים כבר היום לעצב את החנות האינטרנטית שלהם בתוך דפי אמזון (יש לזה לוק מדהים) והערך המוסף הוא ברור. בעלי סטורפרונט יכולים להעלות סרטונים בתור באנר כרקע וגם לשלב סרטוני תדמית למוצרים בתוך הסטורפרונט.
   הפיצ׳ר הזה בעצם מאפשר לכם לעצב חנות וירטואלית עם קונספט אישי ועיצוב ייחודי בתוך אמזון!
   החיסרון היחיד בסטורפרונט הוא שצריך להוריד את איכות הקבצים של הוידאו על מנת שהעמוד ייטען בצורה חלקה ולא יגרע מחוויית הקנייה של הלקוחות שלכם. האופציה הזו מומלצת מאוד רק חשוב וכדאי להתייעץ לפני העלאת הקבצים על מנת לשמר את איכות הקובץ ולשיפור חוויית המשתמש.
 1.  

לסיכום:

יש מגוון רחב של אפשרויות להפקת סרטי תדמית.

הרעיונות מתחדשים כל הזמן וחשוב להישאר עדכני עם פיתוח הטכנולוגיה.

אנו רואים בוידאו היום פלטפורמה הכי חזקה להעברת מסרים ברורים ומדויקים.
הפקת סרטונים מהווה ערך חשוב לקידום המותג, ומתאים לכל סוג מוצר, עסק, אדם אשר מעוניין להגביר חשיפה ליצור יחסים ארוכי טווח עם הלקוחות ולמקסם הכנסות.

רוצה עוד מידע מעניין על יתרונות הוידאו היום

רוצה שנפיק עבורך סרטון תדמית ? שנבנה לך אסטרטגית וידאו שיווקית שתעבוד עבורך ותביא לך ים מכירות ?

אתה במקום בנכון !

אם יש לך פרויקט על הפרק ורוצה כבר לדבר >>>03-6563533 
שלח לנו מייל > להצעת מחיר עם כל הפרטים 

 
 
 

 

שתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצה להירשם לפורטו בלוג ולקבל עדכונים ישירות למייל ?

*אנחנו מכבדים את הפרטיות שלך ולא נשלח לך דואר ספאם, תוכל לבטל את ההרשמה בכל זמן שתרצה.

  כתיבת תגובה

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this
  ×

  עגלת קניות